Hódmezővásárhely A legrangosabb turisztikai seregszemlén szerepelt Hódmezővásárhely

« belépés
portál saját oldal

A legrangosabb turisztikai seregszemlén szerepelt Hódmezővásárhely2010. március 9., kedd
a A

Az Év Települése cím büszke tulajdonosaként szerepelt az idei négynapos budapesti Utazás kiállításon Hódmezővásárhely. A város a korábbi évekhez hasonlóan most is hagyományaira fűzte fel látványosságait. A standhoz látogatók többek között citeramuzsikát hallgathattak, kipróbálhatták a korongozást, és megcsodálhatták a vásárhelyi hímzést.

Az Utazás kiállítás minden évben az idegenforgalmi szakma legnagyobb érdeklődésére számot tartó esemény. Hódmezővásárhely idei bemutatkozása azért volt különleges, mert a város elnyerte a Magyar Televízió és a Magyar Turizmus Zrt. által meghirdetett Az Év Települése címet.

– Miután ez a gazdag hagyományokkal rendelkező, gyönyörű város az év települése lett, a Magyar Turizmus Zrt. marketing támogatást biztosít,  hogy még többen érdeklődjenek a város iránt, még többen töltsék a Dél-Alföldön szabadidejüket, és ezáltal minél több idegenforgalomból származó bevételre tegyen szert Hódmezővásárhely – mondta dr. Róna Iván, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója.

Hódmezővásárhely idén is gazdag hagyományait mutatta meg az érdeklődőknek. Citeramuzsika szórakoztatta a vendégeket, és a méltán híres vásárhelyi fazekas termékeket, valamint a hímzett portékákat tekinthették meg a stand látogatói, sőt, aki kedvet érzett, ki is próbálhatta a hagyományokat éltető mesterségeket. A kiállításon az Emlékpont Múzeum és a Bodnár Bertalan Oktatóközpont új szolgáltatásai is a nézelődők rendelkezésére álltak.

A Városi Standfürdő úgyszintén  kivívta a szakma elismerését. – Nagyon elegáns, nagyon korrekt, méltó a városhoz, méltó az év településéhez. Ezzel Hódmezővásárhely még inkább fel tudja majd hívni magára a figyelmet – fogalmazott Gulyás Péter, a Magyar Turizmus Zrt. Dél-alföldi Regiójának marketing igazgatója. Az érdeklődők tetszését is elnyerte a vásárhelyi stand.

Idén összesen 60 ezer látogatót vonzott a hazai tájegységek, illetve a külföldi országok seregszemléje, a kiemelt vendég Törökország volt.

gyorsmenü
Keresés:
Belépés:
Felhasználónév:
Jelszó:
Amennyiben még nem regisztrált felhasználó, itt regisztrálhat »

Eseménynaptár

«2012-02»
H K SZE CS P SZO V   1234567891011121314151617181920212223242526272829

Adónaptár és számlaszámok

Tekintse meg a 2011. évre vonatkozó helyi adózással kapcsolatos információkat.

közérdekű bejelentés

A közérdekű bejelentés olyan körülményre hívja fel a figyelmet, amelynek orvoslása, illetőleg megszüntetése a közösség érdekét szolgálja.

e-ügyintézés

Hivatalos ügyeit Interneten is intézheti. Lépjen be E-ügyintézési rendszerünkbe!

Városi térinformatikai térkép